Kártyajóslás Keletről aztán a „Selyemúton” jutott el a kártya Turkesztánba, majd Perzsián át Szíriába és Palesztinába. A A tarokk-kártya is már a XV. században megjelent, elnevezése olasz eredetű, a tarocco szóból származik. Egyes elméletek szerint a név a Pó egyik mellékfolyójának, a Tarónak a nevére vezethető vissza, mert annak vidékéről terjedt el Észak-Itáliában. Ez az elnevezés azonban csak a XVI. század óta használatos, ezt megelőzően trionfi (triumph, vagyis győzelem) néven ismerték. Innen származik a német Trumpf, az angol trump (adu) és a nálunk is (ritkán) használt tromf szó.
XIII. századi keresztes hadjáratok lovagjai a Szentföldről hozhatták be Európába. Spanyolországba valószínűleg az Ibériát évszázadokig uraló mórok vitték be. Ezt támasztja alá a kártya spanyol elnevezése is (naipes, arabul naibi). A XIV. században aztán több helyen is megjelent Európában, leginkább a nagy olasz kikötőkön, elsősorban Velencén keresztül.
Sokan keverik a tarokkot a tarottal, hiszen nevük hasonlít, és egyértelműen közös az eredetük is.
Magyarországon ezek a fogalmak különváltak, a tarokk-kártya játékra, a tarot pedig jóslásra való. Más országokban azonban a kettő gyakorlatilag ugyanaz, a kártyával egyaránt jósolnak (jobbára persze csak jósoltak) és (az országra jellemző szabályok szerint, általában más [színes] lapokkal kiegészítve) játszanak is. A tarokk-(tarot-) kártyának az
első időkben nem voltak színei, csak számozott lapjai, míg napjaink jóseszközévé alakult. Ebből is előrébb jutunk. Olyan lengőajtókat nyitogat melyek csak támogatnak minket. Kérdezz Te is ebből!